INR Testi nedir?

25.09.2022
1.207

INR testi nedir? INR değer aralığı nedir? INR neden ölçülür? INR değeri sonucuna göre hangi ilaçlar kullanılır? INR normal değeri kaç olmalıdır? INR değerini yükselten yiyecekler var mıdır? INR değeri kaç kez ölçülmeli? INR değeri yüksek çıkarsa ne olur? INR değeri kanamaya yol açar mı? INR ölçümü nasıl yapılır? INR hangi ilaçları kullanan hastalarda ölçülmeli?

INR Testi nedir?

INR Testi nedir?

SGK’ya göre yeni nesil kan sulandırıcılardan önce mutlaka varfarin ilacının kullanılması ve INR değerinin ölçülmesi gerekiyor. Önümüzdeki yıl ülkemizde 1 milyondan fazla insanın bu ilacı kullanması ve INR testi yaptırması gerekecek.

Ben Doç. Dr. Muhammed Keskin. Bu videoda “INR testi nedir? Coumadin/Warfmadin ne için kullanılır?” konusundan bahsedeceğim. Videoda INR testi ile ilgili sık sorulan ” INR testi nedir? INR değer aralığı nedir? INR neden ölçülür? INR değeri sonucuna göre hangi ilaçlar kullanılır? INR normal değeri kaç olmalıdır? INR değerini yükselten yiyecekler var mıdır? INR değeri kaç kez ölçülmeli? INR değeri yüksek çıkarsa ne olur? INR değeri kanamaya yol açar mı? INR ölçümü nasıl yapılır? INR hangi ilaçları kullanan hastalarda ölçülmeli?” sorularına yanıt vereceğim.

00:18 INR testi nedir?

00:30 INR değer aralığı nedir?

00:40 INR neden ölçülür?

01:00 INR değeri sonucuna göre hangi ilaçlar kullanılır?

02:20 INR normal değeri kaç olmalıdır?

02:45 INR değerini yükselten yiyecekler var mıdır?

03:15 INR değeri kaç kez ölçülmeli?

04:20 INR değeri yüksek çıkarsa ne olur?

04:40 INR değeri kanamaya yol açar mı?

05:10 INR ölçümü nasıl yapılır?

06:00 INR hangi ilaçları kullanan hastalarda ölçülmeli?

 

Doç. Dr. Muhammed Keskin Twitter @kardiyobey

Doç. Dr. Muhammed Keskin Instagram @kardiyobey

Doç. Dr. Muhammed Keskin Youtube Kanalı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.