Peygamber Efendimizin Nazar Duası

07.01.2023
1.277

Peygamber Efendimizin Nazar Duası; kötü gözlerden korunmak için çok etkilidir. Duayı okumak, kötü gözlerin etkilerini azaltmaya yardımcı olur ve insanlara kötü gözlerin etkilerinden korunma fırsatı verir.

Peygamber Efendimizin Nazar Duası

Muhammed (s.a.v.), kendisinden önce gelen peygamberlerinin arkasından gelen ve son peygamber olan, insanlık tarafından sevilen ve saygı duyulan bir peygamber olarak kabul gördü. O’na ilham olarak verilen Kur’an-ı Kerim, insanlık tarihinde ayrı bir yere sahiptir.

Peygamber Efendimiz (s.a.s), insanlara her zaman kötü gözlerden korunmalarını tavsiye etmiştir. Bunun için ona öğretilen duayı yerine getirmek önemlidir. Nazar Duası, Muhammed (s.a.v.) tarafından insanlara öğretilen bir duadır.

Nazar Duası, etkili ve güçlü bir şekilde kötü gözlerden korunmak için okunur. Duayı okuyarak kötü gözlerden korunmak için Allah’a sığınılır. Dua, tüm kötü gözlerden korunma ve kötü şeylerin yolunu tıkama arzusuyla okunur.

Nazar Duası, kötü gözlerden korunmak için çok etkilidir. Duayı okumak, kötü gözlerin etkilerini azaltmaya yardımcı olur ve insanlara kötü gözlerin etkilerinden korunma fırsatı verir.

Peygamber Efendimizin nazar duasının özelliği, olabilecek her türlü kötülükten ve felaketten korunmak için Allah’a sığınma arzusuyla okunmasıdır. Bu duanın etkisi, Allah’ın rahmeti ve lütfundan gelir. Bu duayı okuyan kişi, Allah’ın koruması altında olacak ve her türlü kötülükten korunacaktır.

Kötü gözlerin etkilerinden korunmak için, Peygamber Efendimizin nazar duasını günde bir kez okumak önemlidir. Bu duayı okuyarak, Allah’ın sığınma ve koruma gücüne güvenebiliriz.

Kötü gözlerin etkilerinden korunmak için, Peygamber Efendimizin nazar duasını okumak önemlidir. Bu duayı okuyarak, Allah’ın rahmet ve bereketine güvenebiliriz. Çünkü Allah’ın lütfu, çok güçlü ve etkilidir. Dua okumak, Allah’ın yardımına ve koruma gücüne güvenebilmek için çok önemlidir. 

Aynı zamanda Peygamber Efendimizin torunlarına okuduğu nazar duası olarak da bilinmektedir.

peygamber efendimizin okuduğu nazar duası

Bu dua her sabah ve akşam üç defa okunup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytanların ve hayvanların zararından korur.

Peygamber Efendimizin (s.a.s) Nazar Duası Türkçe Okunuşu:

“Eûzü bikelimâti’llâhi’t-tâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.”

Peygamber Efendimizin (s.a.s) Nazar Duası Arapça Okunuşu:

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لَامَّةٍ

Nazar Duası Anlamı:
“Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine yani Kur’ana] sığınırım. [Zira âyetlerinde gizli açık her ilim, her ihsan, her tedbir vardır.]”

Resûlullah’ın (s.a.s.) nazar değmesine karşı koruyan (Felâk ve Nâs) sürelerini okuduğu; ashabına da bunları okumalarını tavsiye ettiği rivayet edilmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim Eûzü bikelimâti’llâhi’t-tâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.