Eviniz İçin En Güzel Bitki Dekorasyon Fikirleri

03.01.2021
1.182
Eviniz İçin En Güzel Bitki Dekorasyon Fikirleri

Evinizin farklı köşeleri için farklı fikirler oluşturabilmek ve sizlere bitkiler ile bulunulan ortamı değiştiren örnekler sunmaya çalıştık. Aşağıdaki resimlerde salon, balkon, teras, köşe ve farklı alanlarda olmak üzere pek çok örnek ekleyerek beğeninize sunuyoruz. Eviniz İçin En Güzel Bitki Dekorasyon Fikirlerini umarız beğenirsiniz.

 

Sen de evinin farklı alanlarında bitkilere yer vererek, dekorasyonunu daha renkli ve huzurlu bir hale dönüştürebilirsin.

Doğayla iç içe yaşamak insanlara huzur verdiği gibi, stresten uzaklaştırma konusunda da oldukça başarılıdır. Özellikle şehir hayatında doğadan fazlasıyla uzak kalıyoruz. Stresimiz artarken, enerjimiz gittikçe azalıyor. Zamanla daha sabırsız ve mutsuz insanlara dönüşüyoruz. Sürekli doğayla kucaklaşma imkânı da yaratmamız pek mümkün olmuyor. Bu nedenle evlerimizi ve çalışma alanlarımızı yeşillendirerek, bitkilerin huzur verici ortamından bir nebze de olsa bu şekilde yararlanmaya çalışıyoruz. Bitkiler, boyu ve türü fark etmeksizin, dekorasyona farklı bir hava katma konusunda fazlasıyla başarılılar. Aynı zamanda oda ambiyansını kolay ve ucuz yoldan değiştirici etkiye sahip olan bitkiler, her dekorasyona ve tarza da kolaylıkla uyum sağlayabiliyor olması, onları daha tercih edilebilir kılıyor.

 

Sen de evinin farklı alanlarında bitkilere yer vererek, dekorasyonunu daha renkli ve huzurlu bir hale dönüştürebilirsin. Salon ve oturma odası gibi evin en aktif olan alanlarında mutlaka bitkilere yer vermelisin. Farklı türlere sahip kaktüsler, sukulentler, orkideler, menekşeler, benjaminler, nergisler, sardunyalar, açelyalar, fulyalar veya zambaklar gibi daha birçok bitkiye evinde yer verebilirsin. Bunların dışında aromatik bitkilere de öncelik tanıyarak, sofrana farklı lezzetler katabilirsin. Nane, kekik, biberiye veya rezene gibi aromatik bitkileri organik yöntemlerle yetiştirebilirsin. Çorbalarını, salatalarını veya et yemeklerini yetiştirdiğin bu bitkiler ile daha lezzetli ve sağlıklı bir hâle dönüştürebilmen mümkün. Her bitkinin yetişme koşulları ve bakımları farklılık göstermektedir. Ancak bakımları konusunda bilgi edinirsen, bitkilerinin uzun yıllar evini süslediğine şahit olabilirsin.

100’den Fazla Bitkiyle Yaşayan Emel Hanımın 3+1 Evi

Evdeki bitkilerin Latince isimleri videoda olup, Türkçe isimleri aşağıdadır:

monstera adansonii – isviçre peynir fabrikası

alocasia – fil kulağı

sansevieria moonshine – paşa kılıcı

zamia culcas – zamia çiçeği

ficus lyrata – keman yapraklı kauçuk

strelitzia nicolai – cennet kuşu

dracaena deremensis – kardeş kanı

euphorbia ingens – süt kaktüsü

epipremnum – salon sarmaşığı

philodendron – filodendron

syngonium – okbaşı çiçeği

pilea peperomioides – çin para bitkisi

mini monstera – mini deve tabanı

areca palm – areka palmiyesi

begonia maculata – çilli begonya

syngonium podophyllum pink – pembe okbaşı çiçeği

calathea orbifolia – dua çiçeği

rhipsalis – ökseotu kaktüsü

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.