Facebook Şifre Değiştirme ve Diğer Cihazlardan Çıkma

20.11.2020
1.166
Facebook Şifre Değiştirme ve Diğer Cihazlardan Çıkma

Bildiğiniz gibi Facebook’a cep telefonu, tablet, TV, taşınabilir bilgisayar veya normal masaüstü PC’lerden rahatlık ile bağlanılabilmektedir. Tabi bu normal, güzel de bir uygulama aslında. Ne var ki, birçoğumuzun başına gelmiştir. Her hangi bir cihazda “Facebook” açık bırakıp gitme olayını, bazılarımız kötü bir tecrübe ile yaşamış, bazılarımızda açık unutulan cihazın sahibinin bizi seven biri olarak sistem çıkış yapması ile haberimiz bile olmamış olabilir.

Kötü bir sürpriz yaşamamak için bu konumuzun elinizin altında durmasında fayda var. Çünkü yeni Face kullanıcıları veya hesabını açık unuttuğunu düşünenler için pratik şifre değiştirme ve pratik olarak tüm açık cihazlardan çıkma yöntemini resimli olarak aşağıda anlatacağız.

Aslında resimlere açıklayıcı bir şekilde herşeyi yazdım. Yine de konunun tam anlaşılır olması için yazı ile de takviye yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Bu arada “Facebook Spam Etiketlenmelerden Korunma Yolu” isimli makalemizden de pratik şekilde faydalanabilirsiniz.

Öncelikle resimde olduğu gibi Facebook sayfanız açık iken “Çıkış Yap” tıklamak için açtığımız sağ üst köşede bulunan küçük üçgeni tıklıyoruz. Açılan küçük pencerede “AYARLAR” yazan yazıyı tıklayınız.

“AYARLAR” yazısını tıkladığınızda karşınıza gelecek sayfada yapacağız herşeyi. Yani alttaki resimdeki gibi. Burada “ŞİFRE” yazan yerin sağ tarafında kalan “DÜZENLE” yazısını tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki gibi şifre değiştirme ekranı gelecektir. Mevcut şifrenizi ve yeni şifrelerinizi yazarak “DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET” yazan yeri tıklayın.

Son olarak değişiklikleri kaydet dediğimizde karşımıza alt resimdeki gibi bir küçük pencere açılacak. Burada iki seçenek bulunmaktadır.
Birince seçenek gördüğünüz gibi “DİĞER CİHAZLARDAN ÇIKIŞIMI YAP” yazan yazı diğeri ise “OTURUMUMU SÜREKLİ AÇIK TUT” yazısıdır.
Facebook’unuzun başka bir mobil veya bilgisayar fark etmez açık kaldığını düşünüyor iseniz, birinci seçeneği seçerek “Tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.