İlişkiniz Sona Yaklaşıyor Olabilir

17.05.2018
1.995
İlişkiniz Sona Yaklaşıyor Olabilir

Büyük umutlar ve heyecanla başladığınız ilişkiniz görünürde muhteşem gidiyor ama içinizden bir ses ters giden birşeyler olduğunu söylüyor. Hemen hemen her ilişkide çiftlerden biri bu hisse kapılır. Özellikle uzun süreli beraberliklerde, ilişki monotonlaşmaya başlayabilir. Aslında bu çok normaldir, kurtarılamayacak bir sorun değildir.

Eğer kendiniz ya da partnerinizle ilgili kafanızı kurcalayan şeyler var ise hem kendinizi hem de karşınızdaki kişiyi objektif bir şekilde gözlemleyerek ilişkinizin S.O.S sinyalleri verip vermediğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Farkında olmadan sona yaklaşıyor olabilirsiniz, bir yandan kendinizi buna hazırlamanızda fayda var. İşte ilişkinin sona yaklaştığını gösteren işaretler…

Aranızda iletişim kopukluğu boy göstermeye başladıysa, durup bir düşünme vakti gelmiş demektir. Artık konuşacak konu bulmakta zorlanmaya başladıysanız, ilişkinizi kurtarmak için hemen çalışmalara başlamanız gerekmektedir.
Eskiden sarılarak uyurken, şimdi biriniz yatağa erken gidiyor, biriniz televizyon seyrediyor, kitap okuyor ya da başka birşeyle uğraşıyorsa ( bu sürekli bir hal aldıysa) ters giden birşeyler oluyor olabilir. Eğer sizin tarafınızdan bir sorun olmadığını düşünüyorsanız, partnerinizle bu konuyu konuşmanızda fayda var. En azından bu durumdan rahatsızlık duyduğunuzu nazik bir şekilde belirtebilirsiniz.
Erkek / kız arkadaşınız telefonuyla her zamankinden daha fazla haşır neşir oluyorsa, mesajlar mailler havada uçuştuğu halde, telefonuna baktığınızda mesaj kutusu boş ise biraz dikkatli olmanızda fayda var.
Eskiden her anını sizinle geçirmek isteyen kişi, artık sürekli iş toplantılarını, mesaiye kalması gerektiğini ya da diğer bahanelerle görüşmeyi erteliyorsa yavaş yavaş ilişki sona yaklaşıyor olabilir. Tabi şunuda belirtmeden geçmeyelim eğer bu sürekli bir hal almadıysa bu konu üzerinde durmanıza gerek yok.
Partneriniz sürekli olarak sizin dahil olmadığınız planlar yapıyorsa ilişkiden sıkılmış olabilir. Büyük ihtimalle ilişkinin gidişhatıyla ilgili karar vermeye çalışıyordur.
Birbirinizi dinlememeye başladıysanız, sizin için dizi ya da onun için futbol maçı daha önemli bir hal almaya başladıysa kendinize dürüst olmanızda fayda var, ilişkiniz pek yolunda gitmiyor.

Şunu belirtmeden geçemyelim, bu nedenlerin hiç biri tek başına kesin olarak ilişkiyi bitirecek bir neden değildir. Ancak çoğu maddenin ilişkinizde olduğunu düşünüyorsanız, durup bir düşünün derim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.