Kalp Krizinden Sonra Mutlaka Yapılması Gereken 5 Şey

29.09.2022
635

Kalp krizinden sonra mutlaka yapılması gereken 5 şey, Kalp krizinden sonra asla yapılmaması gereken 5 şey, Kalp krizinin tanısı nasıl konulur?, Sessiz kalp krizi, Gizli kalp krizi geçirmiş olabilir miyim? Karın ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir mi?” sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Kalp Krizinden Sonra Mutlaka Yapılması Gereken 5 Şey

Kalp Krizinden Sonra Mutlaka Yapılması Gereken 5 Şey

Bypasslı, tansiyonu, şekeri, anksiyete bozukluğu veya obezitesi olan birinin egzersiz ihtiyacı sağlıklı birinin ihtiyacından çok daha fazladır. Tıptaki genel kural: en riskli hasta tedaviden en fazla fayda görecek hastadır. Risk artıyorsa yaşamınızı gözden geçirin.

Bypasslı, stentli veya kalp krizi geçirmiş bir hastanın mutlaka yapması gereken 5 şeyi de hatırlatalım. Yapması gerekenlerden daha önemlisi ve asla yapmaması gereken şey: Endişe etmek

Ben Doç. Dr. Muhammed Keskin. Bu videoda kalp krizi geçirenler ve kalp hastaları için hayati öneme sahip 5 maddeden bahsedeceğim. Videoda kalp krizi ile ilgili sık sorulan “Kalp krizinden sonra ilaçları kullanmaya devam etmeli miyim? Kalp krizinden sonra ilaç kullanımını kesebilir miyim? Kalp krizinden sonra stres önemli midir? Kalp krizinden sonra psikiyatrik destek alınmalı mıdır? Kalp krizinden sonra beslenme önemli midir? Kalp krizinden sonra nasıl beslenmeliyim? Kalp krizinden sonra egzersiz önemli midir? Kalp krizinden ne kadar süre sonra spor yapmalıyım? Kalp krizinden sonra hangi egzersizleri yapabilirim? Kalp krizinden sonra sigara kullanımını bırakmak önemli midir? Sigara kullanmamak kalp krizi riskini azaltır mı?” sorularına yanıt vereceğim.

Ayrıca “Kalp Krizi Konusundan Tüm Merak Edilenler” listesinde “Kalp krizi nedir, kalp krizinin belirtileri nelerdir, kalp krizinin önemi nelerdir, kalp krizinde ilk yardım, anjiyo nedir, balon-stent nedir, kalp krizinde neden anjiyo yapılır, kalp krizinden sonraki yaşam, kalp krizi riskini azaltmak için yapılması gerekenler, kalp krizinde kullanılması gereken ilaçlar, kan sulandırıcılar, kalp krizi anında yapılması gerekenler nelerdir? Kalp krizinden sonra mutlaka yapılması gereken 5 şey, Kalp krizinden sonra asla yapılmaması gereken 5 şey, Kalp krizinin tanısı nasıl konulur?, Sessiz kalp krizi, Gizli kalp krizi geçirmiş olabilir miyim? Karın ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir mi?” sorularına yanıt bulabilirsiniz.

00:16 Kalp krizinden sonra ilaçları kullanmaya devam etmeli miyim?

00:25 Kalp krizinden sonra ilaç kullanımını kesebilir miyim?

00:30 Kalp krizinden sonra stres önemli midir?

00:40 Kalp krizinden sonra psikiyatrik destek alınmalı mıdır?

00:52 Kalp krizinden sonra beslenme önemli midir?

00:58 Kalp krizinden sonra nasıl beslenmeliyim?

01:25 Kalp krizinden sonra egzersiz önemli midir?

01:35 Kalp krizinden ne kadar süre sonra spor yapmalıyım?

01:48 Kalp krizinden sonra hangi egzersizleri yapabilirim?

02:00 Kalp krizinden sonra sigara kullanımını bırakmak önemli midir?

02:05 Sigara kullanmamak kalp krizi riskini azaltır mı?

Doç. Dr. Muhammed Keskin Twitter @kardiyobey

Doç. Dr. Muhammed Keskin Instagram @kardiyobey

Doç. Dr. Muhammed Keskin Youtube Kanalı

Etiketler: