Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

25.12.2020
1.646
Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

Perşembe gecesi Kumeyl duası okunur, bu dua, Hz. Ali (a.s)ın sır arkadaşı Kumeyl bin Ziyada Hızır’ın duası diye öğrettiği engin maarifi içeren bir duadır. Bu duanın özellikle Perşembe geceleri okunması Ehl-i Beyt imamları tarafından tavsiye edilmiştir.
Allahım! Sana yeryüzündeki kum taneleri adedince şükrediyor ve salih kullarına olduğu gibi bana da rahmetinle muamelede bulunmanı diliyorum. Peygamber Efendimiz hürmetine, ehl-i beyti ve ashabı hürmetine ne olur, bizden evvel, binlercesinin bu kabil dileklerine icabet ettiğin gibi bize de lûtfundan kapılar arala ve başımıza sağanak sağanak ihsanlar yağdır!..Amin.
Herhangi bir kimse cuma gecesi her ne hayırlı dileği için olursa olsun 100 kere “essalatü ves-selamü aleyke ya seyyidi ya rasulallah huz bi yedi. kallet hileti edrikni.” salavat-ı şerifini okursa dileği gerçekleşir, bu dünya ve ahirete ait hayırlı muratlarına erişir.
Bir zaman vardır ki Allah(c.c) gökyüzüne inerek kullarının dilek ve dualarını bizzat dinler. İşte bu zamanda yapılan dualar hiçbir zaman geri çevrilmez. Bu zaman gece yarısından sabah ezanı okunana kadar olan vakittir.
Gece yarısının yanı sıra, Cuma gecesi, Cuma günü sala vakti, kandil gecelerinde, ramazan ayında, oruçlu iken dua edilmelidir.
İş ve rızk için dua edilecekse, Perşembe günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
Tüm dilek ve istekleriniz için, Cuma günü sabah güneş doğduktan 45 dk sonra öğleye kadar tüm dilek kapıları açık olur.
Dua Cuma haricinde verilen zamanlardan sonra 1 saat içinde dua edilmelidir.
Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası
“Bismillahirrahmanirrahim”
“Allahümme rabbena lekel hamdü küllüh. Ve lekel mülkü küllüh. Ve bi yedikel hayru küllüh. Ve ileyke yerciul emru küllüh. Ve ala niyetühu ve sirruh.
Ve enete münteşeh şani küllih. Sübhane zil mülki vel melekut. Sübhane zil izzeti vel ceberut. Sübhanel hayyillezi la yemut.
Sübhanel melikil haliym. Sübhanellahil vahidil azıym. Tebarekallahü ahsenül halıkıyn. Allahümme inni euzü bike minel küfri badel iman. Ve mined dalaleti badel hüda. Ve minel hevani badel kerameh.
Ve minez zülli badel ızzi. Ve minel hılafi badel kabul. Allahümme entel evvelü fe leyse kableke şey. Ve entel ahiru fe leyse badeke şey. Ve entez zahiru fe leyse fevkake şey. Ve entel batinü fe letse duneke şey. Ve entel kahiru fevka ıbadik. Vel bakıy bade fenai halkıke ve entel azizül hakim.
Sübhaneke tebarakte ve tealeyte amma yekulüz zalimüne ulüvven kebira. Velhamdü lillahi hamden kesira. Bi rahmetike ya erhamer rahimin.
Ve sallellahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaıynet tayyıbiynet tahırin.”
(Amin)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.