Sudoku İndir ve Oyna (PDF ve Jpg) 3

03.07.2021
4.887
Sudoku İndir ve Oyna (PDF ve Jpg) 3

Sudoku Hakkında

Çok popüler olan bir Japon bulmaca oyunu olan Sudoku sayıların aynı düzlemde tek olarak yerleştirilmesi mantığına dayanmaktadır. Gazete ve dergilerin bulmaca eklerinde sıkça gördüğümüz bu oyun artık İnternet üzerinden de oynanabilmektedir. Aslında mantık oyunu olan Sudoku, herhangi bir hesaplama veya özel matematik becerisi gerektirmediği; sadece beyin ve konsantrasyona ihtiyaç duyduğu için milyonlarca insan tarafından oynanmaktadır. Bu oyunu oynarken güzel konsantre olduğunuzda bütün sorunlarınızı unutuyor ve kafanız çok rahatlıyor direk resetliyorsunuz.

Bütün sudoku çeşitleri için üç temel kural geçerlidir.

* Her satırda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.

* Her sütunda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.

* Her bölgede tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.

50’ye yakın sudoku çeşidi vardır ve devamlı yenileri üretilmektedir. Klasik sudoku, bölgesel sudoku, ardışık sudoku, ardışıksız sudoku, multi sudoku, köşegen sudoku, toplamlı sudoku, zincir sudoku en bilinenleridir ve kendi içlerinde özel kuralları vardır.

Yeni Başlayanlar için Kolay Sudoku

Kolay Sudoku ile konsantrasyonunuzu arttırın!

Sudoku, zekanızı geliştiren en popüler oyunlardan biri. 1970 yılında Dell’in bulmacacısı tarafından New York’ta icat edildiği sanılıyor. Kendisi bu oyunu “Matematiksel Bulmacalar ve Mantıksal Problemler” dergisinde yayınladı. İnternet Sudoku’nun daha fazla geliştirilmesi Japonya’da gerçekleşti ve oyunun adı burada kondu. Sudoku, 2004 yılında “Times” da bir çevrimiçi oyun olarak ilk defa yayınlandı.

Kolay Sudoku bulmacaları sadece keyif vermez ayrıca konsantrasyonu ve dikkati eğitir. Günlük olarak oynarsanız konsantre olma yeteneğinizin hızlı bir şekilde gelişeceğini farkedeceksiniz. Düzenli olarak kolay internet Sudoku oynamak özellikle yaşlı kişilerin zihinsel yeteneklerini uzun yıllar muhafaza etmeleri bakımından yararlıdır.

Yeni başlayanlar için Sudoku bulmacaları nasıl oynanır?

Sudoku’nun amacı hücreleri 1 – 9 arasındaki sayılarla doldurmaktır. Sayılar 3×3, 9 kare içine yerleştirilir, bu nedenle her sırada, her sütunda ve her bir küçük karede 9 hücre bulunmaktadır. Her ayrı sütun, çizgi ve küçük kare içinde aynı sayı sadece bir kere kullanılabilir. Zorluk seviyesi hücrelerde kaç tane sayının verildiğine göre değişir. Çok sayıda sayı açarsanız, o zaman çok kolay Sudoku oynuyorsunuz demektir.

Sitemizdeki diğer SUDOKU Oyunları için tıklayınız.

PDF olarak indirmek için

Orta Seviye Sudoku bulmacaları

Bir orta seviye Sudoku ustası olun!

Zor ve Orta seviye Sudoku çok sık olarak belli bazı taktikleri gerektirir. Kolay Sudoku ile başladıysanız kısa bir süre içinde bu bulmacalarla hızlı bir şekilde başettiğinizi ve daha fazlasını istediğinizi farkedeceksiniz! Bu noktada orta seviye Sudoku’ya geçebilirsiniz. Kurallar orta seviye Sudoku bulmacaları için aynıdır. Bir ile dokuz arasındaki sayı 9 adet 3×3 kare içinde, her sırada ve her sütunda sadece bir kere görünebilir. Fark, sadece orijinal olarak görüntülenen rakamların sayısındadır.

Orta seviye internet Sudoku oyununu çözme taktikleri

Orta seviye Sudoku’yu çözmenize yardımcı olmak için size bazı ipuçları vermek istiyoruz. Yazdırılmış Sudoku’yu çözerken her sayı için farklı renkler kullanın. Böylelikle bir rakamın gerçekten bir kere kullanılıp kullanılmadığını takip etmeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca çözümleri diğerlerini temel alan bir sembolle işaretleyebilirsiniz. Bu, eylemlerinizin sırasını takip etmenize ve oyuna odaklanmanıza imkan tanıyacaktır.

 

PDF olarak indirmek için

Zor Sudoku bulmacaları

Zor Sudoku gelişmiş oyuncular içindir!

Zor Sudoku, hücrelerin basit ya da orta seviyedeki oyunlara kıyasla daha az sayı içermesi ile karakterize edilir. Zor seviyeli Sudoku bulmacalarını çözmek için bazı taktik ve hileleri bilmeniz gerekir.

Zor internet Sudoku çözmek için popüler yöntemler ve teknikler

Zor Sudoku’yu yazdırın ve onu çözmek için farklı renkler ve semboller kullanın. Bu yolla, bazı sayıların renklerle zaten kullanılıp kullanılmadığını takip edebilirsiniz. Semboller diğerlerini temel alarak çözümleri işaretleyebilirler.

Sudoku bulmacaları oynamanın faydaları

Sudoku zihin açan bir oyundur. Düzenli oynayanlarda beyindeki kıvrımları arttırdığı, olaylara farklı bakış açılarıyla baktırdığı, problem çözme yeteneği kazandırdığı, kolay çözüm yolları bulma konusunda bireyleri geliştirdiği gözlemlenmiştir.

 • Konsantrasyonu arttırır.
 • Zekayı geliştirir.
 • Yaratıcılığı arttırır.
 • Zihni dinlendirir, stresi azaltır.
 • Kuralları çok kolaydır.
 • Süre tutarak ya da zorluk seviyesini arttırarak kendinizle yarışabilirsiniz.
 • Matematik problemlerini çözme becerisini arttırır.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Unutkanlığı azaltır.

PDF olarak indirmek için

Uzman seviye Sudoku

En zor Sudoku bulmacası gelişmiş Sudoku oyuncuları içindir, çok yüksek bir zorluk seviyesine sahiptir. Bu Sudoku versiyonu, 3×3, 9 küçük kareden oluşan Sudoku karesinde daha az sayının gösterilmesi ile karakterize edilir. Temel kural her sayının, her sıra, sütun ya da küçük karede sadece bir kere görünebileceğidir.

Sudoku İpuçları

Sudoku, nasıl oynayacağını kavradığınızda eğlenceli bir bulmaca oyunudur. Aynı zamanda, Sudoku oyununu öğrenmek yeni başlayanların gözünü korkutabilir. Siz de bu oyuna yeni başlayanlardansanız, buradaki ipuçlarından yararlanarak Sudoku becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

 • İpucu 1: 3×3 kareli alanlardaki 5 veya daha fazla sayı içeren sıra ve sütunları bulun. Daha önce kullanılmamış numaraları deneyerek kalan boş hücreleri doldurmaya çalışın. Çoğu durumda; sıra, sütun ve 3×3 kareli alanda önceden yerleştirilmiş diğer sayıları göz önünde bulundurarak yalnızca tek bir yere yerleştirilmek zorunda olan sayıları bulacaksınız.
 • İpucu 2: 9×9 kareli alanı görsel olarak 3 sütun ve 3 satır halinde ayırın. Her geniş sütunda 3 tane 3×3 kareli alan ve her sırada 3 tane 3×3 kareli alan olacaktır. Şimdi, sütunlar veya kareli alanlar içinde 2 tane aynı sayıya sahip olanları bulun. Mantık gereği, geriye kalan tek 9 hücreli bölmede aynı sayının üçüncü kopyası olacaktır. Kalan 9 pozisyonun her birine bakın ve eksik sayıyı bulup bulamayacağınızı anlamaya çalışın.

Cep telefonunuzda SUDOKU Oyunu oynamak isterseniz. Apk Oyun İndirme sitesinden indirmek için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Mahmut dedi ki:

  İş yerinde printerdan cikti alip cozuyorum. Harikasiniz. Cokkk tesekkurker.