Facebook Spam Etiketlenmelerden Korunma Yolu

16.11.2020
1.104
Facebook Spam Etiketlenmelerden Korunma Yolu

Dünyanın bir numaralı sosyal ağı olan “Facebook” kullanıcılarının baş belası olan “Spam Etiketlemeler” yüzünden çok can sıkıcı durumlar ile karşılaşabiliyoruz. Yani kötü niyetli kişiler tarafından kötü resimlere, videolara maruz kalmak bir çoğumuzun başına gelmiştir. Gelmese bile arkadaşlarımızı o etiketlerde görmüş olabilirsiniz.

Sizlere işte bu kötü etiketlenmelere karşı pratik bir korunma yolunu resimli olarak sunacağız. Eğer bu konuda sorunuz olursa sitemize ücretsiz üye olarak sorabilirsiniz. Ayrıca yine işinize çok yarayacak olan “Facebook Şifre Değiştirme ve Diğer Cihazlardan Çıkma” isimli ve resimli makalemize bakabilirsiniz.

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi çok basit bir ayarı var aslında. Bu ayardan sonra etiketler sizin onaylamanızdan sonra yayınlanacaktır.

1- Öncelikle Facebook’ta “AYARLAR” tıklayınız.
2- Açılan sayfada sol menüde bulunan “Gizlilik” yazan yazıyı tıklayarak “Gizlilik Ayarları ve Araçları” sayfası olan aşağıdaki sayfaya giriniz.

Son olarak resimdeki adımları takip ederek işlemi tamamlayınız.

NOT: Bu ayarı yapanlar için küçük bir bilgilendirme yapalım. Bu ayarı yaptığınızda kendinizi spam etiketlerden korumanın yanında gerçek arkadaşlarınızın etiketlerini de kapatıyorsunuz. Ama size her etiketlendiğinizde zaten uyarı gelmektedir. Uyarı geldiği zaman normal etiketleme ise sizin onayınız ile açılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Sherita dedi ki:

    Thank you for sһaring your info. I truly appreciate your efforts and I will be waiting for
    your next post thanks once again.