Anna ve Fransız Öpücüğü

25.11.2020
1.384
Anna ve Fransız Öpücüğü

Anna ve Fransız Öpücüğü

Herkese merhaba bugün sizlere kitap önerisin de bulunacağım önereceğim kitap daha çok romantik ağırlıklı olacak. Kitabın ismi Anna ve Fransız Öpücüğü, Fransa da geçen bir hikâye konusunu size spoiler olmadan bir şekilde şöyle anlatayım.

Anna babası ve annesi ayrı bir erkek kardeşi olan lise sona giden bir kız. Annesi biyoloji öğretmeni babası roman yazarı ve romanları çok satanlar da, romanları filme de uyarlanıyor. Babası ve annesinin kararı ile Fransa da olan Paris Amerikan Okuluna gönderiliyor. Anna bu durumdan hiç mutlu değildir sonuçta arkadaşlarından ve ailesinden ayrılacak ama maalesef gitmek zorunda. Yabancı bir ülke de sıfır Fransızca ile lise sona başlar. Kaldığı öğrenci yurdunda yan komşusu olan Meredith ile tanışması Anna için her şeyi değiştiren nokta oluyor çünkü Meredith’in diğer arkadaşları ile de tanışmış oluyor Rashmi, Josh ve özellikle Amerikalı olup İngiliz aksanı olan Etienne St.Clair. Anna, Etienne ilk gördüğün de birazda olsa hoşlanıyor ama sonra sevgilisi olduğunu öğrenince onla arkadaş olmaya kara veriyor tabiiii bu karar ne zamana kadar sürebilir orası meçhullll.

 

Kitabı size kısaca anlatmaya çalıştım tabi bu sadece görünen kısmı kitabın için de daha bir sürü bambaşka olaylar var ve kitabın şöyle bir güzel yanı var bence karakterler mükemmel fiziğe ya da mükemmel kişiliğe sahip değil mesela Etienne boyu biraz kısa Anna’nın da dişleri biraz ayrık. Kitabı iki günde hemen bitirdim ve bir bölümü vardı ben ilk başta o karaktere çok acayip sinirlenmiştim (adını söylemiyorum spoiler olur 😊)sonra okumaya devam ettim yazar öyle bir kurgulamış ki kızdığım karakterin yaptığının aynısını Anna da yapıyormuş ama ben bunun farkına dahi varamamıştım, kitap benim bakış açımı baya bir değiştirmişti. Kısacası kitap boş bir vaktiniz de okunabilecek çerezlik bir kitaptır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.