Egzama İçin Denenmiş Doğal Çözümler

23.01.2021
2.166
Egzama İçin Denenmiş Doğal Çözümler

Egzama İçin doğal çözümler

Egzama kızarıklık, kaşıntı ve döküntülere sebep olan bir cilt rahatsızlığıdır. Her yaş grubunda görülebilir ve oldukça yaygın bir cilt hastalığıdır. Yazın çok sıcaklar, kışın soğuklar cildi kurutur ve egzamaya sebep olabilir. Hastalıkta en önemli nokta cildin nemli tutulmasıdır.

Aşağıda sizler için denenmiş kabul görmüş yöntemleri paylaşacağız. Ancak bu hastalığı çeken biri olarak sizlere tavsiyem önce bir dermatoloji (cildiye) hekimine gitmeniz. İlaçlar çare olmuyorsa benim gibi aşağıdaki yöntemleri deneyerek hangisinin faydalı olduğunu bulmaktır. Çünkü farklı genlere, fiziğe, psikolojiye ve ortam şartları v.s gibi durumlara bağlı olarak tedavi yöntemi değişiklik gösterebilmektedir.

  • Ellerinizi yıkadıktan sonra hemen kurulamalısınız ve yağlı kremler kullanmanız gerekmekte. Krem etkisini cilt çektikten sonra hemen tekrar sürün. Yani cebinizden kremi eksik etmeyin. Vazelin gibi içinde petrol ürünü olan kremleri asla kullanmayın.
  • Organik Karadut ağacı yaprağını elinizde ovuşturun, yaprak lime lime olana kadar devam edin! Ben köyümüzdeki karadut yapraklarını toplayıp buzdolabı poşetine koyup dondurucuya koydum. Sizde bu şekilde yapabilir lazım oldukça çıkarıp kullanabilirsiniz. Sizin geçse bile çevrenizde bu hastalıktan çekenlere yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca beyaz veya kara fark etmez ben dut olduğu zamanlar elimi her gün dut ile yıkadım diyebilirim. Avcuma alarak sürekli ellerime masaj yaptım. İnanın çok faydasını gördüm.
  • Bunu denemedim ama çevremde kullanıp faydasını görenlerin bana tavsiye etmesi nedeni ile yazıyorum. Çinko kremi cilt hastalıklarında cildin yağ dengesi koruduğu için çok tavsiye de bulunan olmuştu.
  • Yulaf unu ile cıvık hamur yaparak ellerinize sürün ve poşet geçirerek biraz bekleyin. Ben birkaç kez yaptım rahatlama oldu ancak yine devam etti. Bu yöntem ile egzama hastalığının sona eren kişileri duydum.
  • Egzama hastalığının tedavisi için bu yazacaklarımı çok kişiden duydum ve okudum. Ama bir türlü yapmak nasip olmamıştı. Kirpi eti birçok yerde ve kişiler tarafından önerilmektedir. Faydasını gören kişilerin yazdıkları ve duyduklarım beni oldukça etkilemişti.
  • Vazeline benzeyen Aynı Sefa kremi de çok iyi geliyor.
  • Bildiğimiz kına yoğurup içine birazda zeytinyağı ekleyerek ellerinize yakın şifa olur inşallah.
  • Sabun olarak önerebileceğim Kükürtlü sabun ve Bıttım sabunu’dur. Bana faydaları çok oldu ama maalesef “Egzama Hastalığımı” tam geçirmediler.

 

Yukarıda yazdıklarımın bir çoğu doğal ve pratik yöntemlerdir. Bazıları tarafımdan denenmiş olup bilgi almak için sorunuz olursa cevaplayabilirim. Bu hastalık için birçok şey söylense de kişilere göre tedavi yöntemi değişmektedir. Birine faydalı olan diğerine olmayabilmektedir. Bu sebepten küçük ama basit olanlar ile başlamanızı tavsiye ederim. Ben öyle yaptım. Hepinize geçmiş olsun. Mevla’m şifa versin İnşAllah.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.