Hastalıktan Kurtulmak İçin Şifa Duası

02.12.2020
1.593
Hastalıktan Kurtulmak İçin Şifa Duası

Pandemi döneminden geçtiğimiz şu günlerde hepimizin istediği tek şey sağlıklı bir ömür. Hastalandığımız zaman şifa arar dua ederiz.  Şifa’nın da huzurunda kısacası herşeyin hazinesi Kur’ân’dır, Bu hazineyi en güzel şekilde kullanırsak sonuçları da iyi olur inşallah. Hazineyi bulmak için reçeteleri okuyalım, ilaçları kullanalım, maddî ve manevî sıhhat ve afiyet bulalım!

Şu dualar Peygamberimiz (asm)’in hastalara okuduğu dualardır:

“Es’elü’llâhe’l-azîm. Rabbe’l-arşi’l-azîm en yeşfiyeke.”

(Arş-ı Azimin Rabbi olan Allahü Azîmüşşan’dan sana şifalar ihsan etmesini dilerim.)

Aile fertlerinin birinin hastalanması halinde Efendimiz (asm) mübarek elini hastanın alnına koyardı ve şöyle duâ ettiği olurdu:

“Allahümme Rabbenâ. Ezhibi’l-be’se, işfi, ente’ş-Şâfi. Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen.”

(Allah’ım, sen bütün insanların Rabbisin. Bu hastanın ızdırabını gider. Şifa ver. Şifayı veren sensin. Senden başka şifa yaratan yoktur. Ancak senin şifan vardır. Bu kuluna da hastalıktan eser bırakmayacak şekilde şifalar ihsan eyle.)

TÜRKÇE OKUNUŞU
Lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Lâ ilahe illallâhü vahdeh. Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerike leh. Lâ ilâhe illallâhü lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü. Lâ ilâhe illallâhü velâ havle velâ kuvvete illâ billâh.

TÜRKÇE ANLAMI 
Allah’dan başka ilâh yoktur. Allah en büyüktür. Allah’tan başka ilâh yoktur, O Allah birdir, O’nun ortağı yoktur. Allah’tan başka ilâh yoktur, mülk O’nundur, hamd O’na mahsustur. Allah’tan başka ilâh yoktur. Güç ve kuvvet ancak Allah iledir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.