”İnce Bel” de Brezilya Tekniği

17.05.2018
406
”İnce Bel” de Brezilya Tekniği

Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD) Başkanı Prof.Dr. Akın Yücel, Brezilya tekniğiyle kadınların yaza daha ince belli girebileceğini söyledi.

Yücel, yaptığı açıklamada, yaz için form tutma hazırlıklarının yapılmaya başlandığı şu günlerde tüm kadınların en büyük arzusunun yağlanma, doğum ve sonrasında vücutta yaşanan deformasyon, hızlı kilo alıp verme gibi sebeplerle karın bölgesinde meydana gelen bozukluklardan kurtulmak olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Estetik cerrahinin son yıllarda tıp dünyasına kazandırdığı Brezilya tekniği, normal karın germe operasyonlarından farklı olarak hastanın hem belinin inceltildiği hem de karnının gerilerek sıkılaştırıldığı bir uygulama olarak öne çıkıyor. Rektus kaslarının sıkılaştırıldığı operasyon gençliğin sembolü olan gergin bir karın ve ince bel hayalini gerçeğe dönüştürüyor. İyileşme sürelerinin çok daha hızlı olduğu yöntem tüm dünyada giderek daha fazla tercih ediliyor.”

BREZİLYA TEKNİĞİYLE KARIN GERME TEKNİĞİ ARASINDA FARK

Brezilya tekniğinde normal karın germe işlemlerinden farklı olarak hastanın gövde bölgesine yaygın liposuction yapılıyor. Böylelikle bel ve karın inceliyor. Alınan yağlar kalçanın üst tarafına uygulanarak kalça dolgunlaştırılıp yükseltiliyor.Brezilya tekniğinde liposuction sonrası göbek altında yer alan fasya gibi derin dokuların korunduğunu anlatan Yücel, şunları söyledi:

“Öncelikle liposuction ile tüm karın ve bel bölgesi şekillendiriliyor. Karın kaslarının birbirine dikilmesi ile karın duvarı sıkılaştırılırken, göbek altında sağlam bırakılan fasyanın gerilmesi ile belde ilave bir incelme sağlanıyor. Göbek altında bırakılan doku sayesinde genç kadınların göbek altında bulunan ve Aşk Yastığı olarak da tabir edilen hafif bombelik de korunmuş oluyor. Klasik karın germeden sonra görülen göbek altı çöküntüleri de bu yöntemde ortaya çıkmıyor. Yara iyileşmesi daha süratli olup, ödem daha hızlı geriliyor. Karın cildindeki uyuşukluk daha hızlı düzeliyor. Karın derisi normal karın germeye göre daha az kaldırıldığından kan dolaşımı ve yara iyileşme sorunu daha az yaşanıyor. Bu özellikle sigara içen hastalar için yöntemi daha güvenli kılıyor. Duyu kaybının da daha az yaşandığı bu operasyon pek çok hasta için güzelleşmede avantaj sağlıyor.”

Bu işlemin aşırı kilosu olmayan, göbek altı ve üzerinde yağlanma ile cilt sarkması problemi olan ve karın duvarında gevşeme olan kişilerde uygulandığını anlatan Yücel, “Hamilelik ya da hızlı kilo alıp verme sonucu karın duvarı gevşemiş, karında yağlanma ve ciltte sarkma olan hastalar bu operasyon için uygundur. Genellikle 1 gece hastanede kalınır. İlk 1 hafta fazla dik yürümemesi, ilk 3 hafta korse kullanması önerilir. Sonra hasta normal yaşantısına döner” diye konuştu.

Yücel, ameliyat sonrası iyileşme sürecinin kolay olması nedeniyle ihtiyaç duyulan durumlarda bu tekniğe meme büyütme veya küçültme ameliyatlarının da eklenerek daha estetik bir görünüm kazanılabileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.