İş Bulmak İçin En Etkili Dualar

09.01.2021
1.012
İş Bulmak İçin En Etkili Dualar

Bazı dönemler ekonomik krizlerden dolayı Dünyayı saran işsizlik bizleri farklı arayışlara iter. Bunlardan en önemlisi inancımızı kaybetmeden bu dünyadaki imtihanımızı iyi verebilmektir. Bu zor zamanlarda İş bulma duası, uzun süre iş bulamayanların yada işini değiştirip daha iyi imkanlarda iş arayanların okuyacağı bir duadır. Çağımızda iş seçimi yapanlşarın sayısı oldukça artsa da rızkın nerede ve nereden geleceğini Allahü Teala bilir. İş bulma duaları çok iyi , çok rahat, çok paralı gibi manalarında okunmamalıdır. İşi bulduğunuzda zormuş kolaymış az paralı diye bakmayın. Çünkü o işe başladıktan sonra çevreniz artacak, bilgi ve becereniz artacağı için kendinize uygun bir iş bulmak daha kolay olacaktır. Eğer sürekli olarak ‘burası bana göre değil, ben burada yapamam” gibi düşünceler ile hem psikolojinizi bozarsınız hem de aradığınız işi bulmakta zorlanırsınız. İş bulma duasından önce niyet çok önemlidir. Siz samimi olarak iş bulma gayreti içerisinde olursanız gerisi hallolacaktır inşallah.

İş bulma duaları

 1. Dua
”Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda.” (Kehf/10)

Manası: “Ey Rabbimiz sen bize katından rahmet et, işimizde bizler için başarılar hazırla.” İş bulmak isteyen kişiler bu duayı sabah namazını kılmadan önce ve evden çıkmadan evvel, iş görüşmesine girerken ve iş aramaya devam ettikleri sürece günde 70 defa okur iseler, Allah’ın yardımı ile iş bulacaktır.

2. Dua

”Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bir kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe tacile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.”

Manası: “Allah’ım malımı mülkümü, nefsimi ve dinimi sana emanet ettim. Vereceğin hükme beni razı kıl. Bunu bana mübarek et ki sonraya bıraktığının acelesini ve acele ettiğinin geciktirilmesini senden istemeyeyim. Nefsimin isyan etmesine engel ol, teslimini sağla.”

Bu dua, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından sıkıntıda kalmışlara ve iş bulamayanlara tavsiye edilmiştir.

3. Dua

” Allahü yü’ti mülkehu men yeşa.”

Anlamı: ” Allah mülkünü kendi istediği kişiye bahşeder.” Bunun işsiz kalındığı zamanlarda ve iş bulma için 990 defa okunması hayırlı olur.

4. Dua

“Malikü’l mülki tü’til mülke.”

Manası: “Mülkün gerçek sahibi, o mülkü verendir.” Bu duanın iş bulma sürecinde 1150 defa okunması durumunda hayırlı bir iş sahibi olunur inşallah.

5. Dua

“Allahümme hirli vahterli.”

Manası: “Allah’ım yapacağım her işte bana hayırlı olanı nasip et. Benim hakkımda hayırlı olanı bana seç ve en hayırlısını nasip eyle.” Bu duanın işsiz kalınan dönemlerde sıkça okunması tavsiye edilir.

6. Dua

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed kad dakat hiyletiy edrikniy Ya Rasullullah.”

Anlamı: ” Muhammed ve ehline salat eyle. Çok fazla sıkıntım var, bana destek ve yardımcı ol Ya Rasullullah.” Bu Salavatı şerife Cuma günlerinde 100 defa okumakta fayda vardır. Eğer bu duayı 40 Cuma okursanız, hayırlı ve iyi bir iş sahibi olursunuz inşallah. Bunu işinizin de hayırlı bir şekilde devam etmesi için okuyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.