Korkular İçin Okunabilecek Dualar

26.12.2020
1.587
Korkular İçin Okunabilecek Dualar

Her türlü endişe, sıkıntı, bela ve korkudan korunmak için insanlar Allah’a sığınmalıdır.

Okuyacakları dualar sayesinde kalplerinde olan tüm korkular gidecek, huzurlu bir yaşam süreceklerdir. Bu duaları inanarak, Allah’ın onları koruyacağına güvenerek okumalıdırlar.

Korkular İçin Okunabilecek Dualar

“Euzü bi kelimatillahi’t tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun.” 

ANLAMI:  “Allah’ın gazabından ve Allah’ın cezasından, kullarının şerrinden, şeytanın çarpmasından Allah’ın kelimelerine sığınırım. Bunların bana gelmelerinden Rabbim sana sığınırım.” Bu duayı herkes öğrenmeli, öğretmeli ve üzerinde taşımalıdır. Bu takdirde kişiler tüm korkularından korunmuş olur.

“Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şeyün fil erdı ve la fissemai ve hüves semi’ul alim.” 

Bu duayı besmeleyle 3 defa okumak, tüm korkulardan uzaklaşmaya yarayacaktır. Bu duayı sabahları 3 defa okuyana akşama kadar, akşamları 3 defa okuyana sabaha kadar hiç bir kötülük gelmez.

“Euzü bikelimatillahittammati min şerri ma haleka” 

Bu duayı okuyana bulunduğu yerden kalkana kadar, hiç bir zarar gelmez.

Korkuların olması halinde, bundan korunmak için gece ve gündüz 11 defa Kureyş suresi okunmalıdır.

Yardıma ihtiyacı olan, ıssız bir yerde korkan kişiler, 3 defa  “Ey Allah’ın kulları benden yardımınız esirgemeyin, bana yardım edin.” demelidir.

“Hasbiyallahü ve ni’mel vekil”  Her türlü korku için okunabilecek en güzel duadır.

Taha suresinin 37. ayetinden 39. ayetine kadar olan bölümü üzerinde taşınır ya da okunursa, korkudan korunmaya yardımcı olur ve isteğe kavuşulur.

“La havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazim.” 500 defa bunu okuyan, başında ve bitirdikten sonra 100 defa salavat-ı şerife okuyan her türlü korkusundan kurtulur, muradına erer.

Korkularından kurtulmak isteyenler 178 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonra bu duayı okumalıdır.

“Bismillahirrahmanirrahim, Allahümme aminün min külli şey’in ve havfi külli şey’inminke amini mimna ehafü ve ahzeru inneke ala külli şey’in kadir. Ya settaru stürni! Ya settari stürni! bi setrikellezi seterte bihi ala zalike fela aynün terake vela yedün tesılü ileyke ve sallallahü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme bi rahmetike ya Erhamerrahimin.” 

ANLKAMI:  ” Ya Rabbi Sen her şeyden emin ve salimsin. Her şey senden korkar. Bu yüzden beni korktuğum her şeyden emin ve salim eyle. Sen her şeye kadirsin. Ey settar Allah’ım, beni setret! Zatın görünmesini engellediğin gibi beni de o engelle ört. Bundan böyle eller sana ulaşamaz, gözler seni göremez. Peygamberimiz (s.a.v.) ‘in ve ashabının üstüne rahmetini yağdır. Ey rahmetlerin en merhametlisi olan Allah’ım!” Bu duayı 625 defa yazarak üzerinde taşıyan kişiye Allah büyük bir cesaret verir ve her şeyden emin olur. Hiç kimse ona kötülük yapmaya cesaret edemez.

Bismillahi ma şaallah la kuvvete illa billah .Bismillahi ma şaallah la yesükul hayre illallah. Bismillahi ma şaallah la yekşifüssüe illallah. Bismillahi ma şaallah la küllü ni’metin minallah. Bismillahi ma şaallah el hayrü küllühü biyedillah. Bismillahi ma şaallah la yasrifüssüe illallah. Bismillahi ma şaallah ma kane min ni’metin fe minallah.”

Bu duayı sabahları 3 defa okuyan kişiyi Yüce Rabbimiz her türlü korkudan, yanmaktan, ani ölümden ve boğulmaktan korur.

Etiketler: