Microsoft Hololens Nedir?

24.11.2020
978
Microsoft Hololens Nedir?

Microsoft Hololens nedir?

Özetle bahsedilecek olursa, hololens genişletilmiş gerçeklik düzeyini bir tık ileri atan bir teknoloji harikası. Hololens Windows 10 işletim sistemine senkronize edilmiş bir gözlük sistemidir. Genel olarak temasında Windows 10 işletim sistemi için holografik bir reflektör fonksiyonu üstleniyor. Gözlerinizin önüne gelen bu holografik Windows 10 işletim sistemi sizinle eş zamanlı olarak konuşmaya geçiyor. Ellerinizi gözlüğe getirip fare görevi gördürebilirsiniz.

Microsoft Hololens Nasıl Çalışır?

Hololens ile CAD programlarını her hangi bir şeye ihtiyaç olmadan yönetimini sağlayabilirsiniz. Ellerimiz sayesinde fare görevi gördürdüğünüzden dolayı parmaklarınız ile çizim yapabilir, nesnelerin taşıma işlemlerini yapabilirsiniz. Kafanızı başka yöne çevirdiğinizde ve tekrar aynı yöne çevirdiğinizde taşıdığınız nesneler yerinde durmaktadır. Bunun dışın yaptığınız 3D resim çizimlerini printerdan çıktısını alınabilmektedir. Aynı zamanda aynı sistem ile evinizi bir tuval olarak tasarlayıp dizayn edebilme imkanına sahipsiniz. Bu da hololensin başka güzel bir tarafı. Microsoft Hololens sayesinde evinize bir tapınak kurabilir, evin salonuna bir çukur açabilirsiniz.

 

Hololens Microsoft

Microsoft ile birlikte daima ileri. hololens bir holografik bir kompüterdir. Şeffaf yapısı ile tamamen çevreden bağımsız bir biçimde faaliyetini yürütür. Fiziksel mekânlarda, objeler ile senkronizasyon dünyanızda hayat bulması üst düzey çözünürlükte hologramlar üretme potansiyeline sahiptir. Bu hologramlar size karmaşık, sofistike dünyada size iletişim, çalışma hayatı ve oyun için yeni bir ufuk sağlayacaktır. Hologramlar bir ekrandan fazlasını size verecek, güven ve huzur için kararlar vermenize yardımcı olacak, daha etkin ve verimli iş dünyasını sağlayacak, fikirlerinizi gözlerinizin önünde canlandıracak.

Daha natürel bir etkileşim verecek, bilgilere ve konuşmalara ulaşmak için sesleri, hareket kabiliyetlerin ve görme duyusunu kullanmanızı sağlayacak. Saniye başına çok büyük veri kaydetme ve düzenleme sürecini HPU olmasını sağlar. Ağırlık baş çevresinde eşit miktarda dağılır, başınıza bir yük binmesinden kurtarabilmesi bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.