Tarz Sahibi Olmak İçin Alışveriş İpuçları

24.11.2020
1.868
Tarz Sahibi Olmak İçin Alışveriş İpuçları

Tarz Sahibi Olmak İçin Alışveriş İpuçları

Bazen tarz görünebilmek için modanın kurbanı olduğumuz doğrudur. Defilelerde gördüğümüz mankenlerin üzerindeki kıyafetlerin vücudumuza uymadığını düşünsek bile günümüz trendlerine uygun olduğu için onlara sahip olmak isteriz. Oysaki stil sahibi olmak için yaptığımız birçok hata vardır. Bunların farkında olmamız adım adım tarz sahibi olma konusunda ilerlememizi sağlayacaktır.

Tarz Sahibi Olmak İçin Bilinmesi Gereken Pratik Bilgiler

Kendi tarzınızı yaratmak için alacağınız kıyafetler ve aksesuarlar bazen çok beğendiğiniz için -size uyumadığını düşünseniz bile- dolabınızda yer alır. Bunun önüne geçmek için önce vücudunuzu tanımanız gerekiyor. Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu belirlemelisiniz. Buna göre alışveriş yapmanız gündelik hayatınızı bir nebze de olsa kolaylaştıracak ve daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Alışveriş Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alışveriş öncesi gardırobunuza göz atmanız hem hangi parçalara ihtiyacınız olduğunu hem de hangi parçalar ihtiyacınız olmadığını hatırlamanızı sağlar. Kullandığınız ve kullanmadığınız kıyafetleri birbirinden ayırırsanız alışverişte neye ihtiyacınız olduğu konusunda daha rahat bilgi edinmiş olursunuz.

Tarz olmak için alışveriş ipuçları

Artık neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz. Genellikle siyah ve beyaz renk parçalar dolabınızda her zaman kurtarıcı görevinde olur. Siyah ve beyaz renkler, diğer renklerle daha barışık olduğu için her zaman daha kolay bir kombin yapmanızı sağlar. Dolabınızdaki kurtarıcı kıyafetlerin siyah veya beyaz tonlarında olması da size artı puan kazandıracaktır. Pantolonlar, kıyafetler ve ceketlerin tek renk ve siyah beyaz tonlarında olması sizin yararınıza olacaktır.

Kombinlerinizi tamamlamak ve sade görünüme hareketlilik katmak için aksesuarlardan ve yardımcı parçalardan destek almanız sizin yararınıza olur. Yüzük, küpe, kolye gibi takıların yanı sıra belinizin kıvrımlarına ortaya çıkarmak için şık, ince bir kemer kullanabilirsiniz. Bunun yanında şal ve fular gibi parçalar kullanarak kombinlerinizi zenginleştirebilirsiniz. Çanta ve şapka kullanımı da buna fayda sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.