Nar Kabukları ve Faydaları

18.11.2020
1.140
Nar Kabukları ve Faydaları

NAR KABUKLARI ve FAYDALARI

Özellikle şeker hastaları beta hücrelerini artıracak bu tozu tüketmeye özel çaba göstermelidir. Genelde tüm meyvelerde olduğu gibi narın da en değerli yeri kabuğudur. Bir ilaç gibi içtiğimiz nar suyundan arta kalan kabukları da asla atmayalım ve başta kanser, şeker ve kalp olmak üzere hemen hemen tüm hastalıklardan korunabilirsiniz.

Tanelerini içinden çıkardığınız “Nar Kabuklarını” kuru bir yerde veya 50 dereceyi geçmeyecek ortamlarda kurutun. Kuruyan kabukları ufalayın. Kurutma işleminden sonra zaten çok rahat ufalandığını göreceksiniz. Ufalanan nar kabuklarını cam bir kavanozda ağzı kapalı şekilde saklayabilrisiniz.

Daha sonra 100 gram kaynamış suya, 2 gram nar kabuğu atarak, yaklaşık 10 dakika kaynatıp suyunu hemen her gün çay olarak tüketelim. Böylece başta kanser, kalp ve şeker hastalıkları olmak üzere pek çok hastalıktan kendimizi korumuş olacağız.

Hatta çay içmekten üşenirsek, kurutulmuş ve parçalanmış nar kabuklarını, kahve çekme makinelerinde toz haline getirip, bir çay ya da kahve kaşığı tozu salata, peynir gibi gıdalarla direk olarak ta tüketebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.