Çocuklarınız İçin Boyama Resimleri (900 Adet)

20.11.2020
3.322
Çocuklarınız İçin Boyama Resimleri (900 Adet)

Çocuklarınız İçin 900 Adet Disney Kahramanı Boyama Resimleri

Çocuklar için boyama kitabını bilmeyen yoktur. Bu konumuzda “Disney Kahramanları” konu alan 900 tane boyanmaya hazır resimleri sizler için bir arada topladık. Aşağıdaki sıkıştırılmış dosyayı indirerek çocuğunuzun beğendiği Disney Kahramanının resmini ister yazıcıdan çıktı alın, isterseniz bilgisayarınızda resim pragramları ile boyayın, yaratıcılık sizin elinizde.

ÖRNEK BOYAMA RESİMLERİ

Ücretsiz yazdırılabilen boyama sayfaları

Çocuklar boyama resimlerine bayılırlar. Ama artık yetişkinler de boyama sayfalarının gündelik koşuşturmacaya biraz ara vermek ve rahatlamak için çok iyi bir yol olduğunu keşfetti. Burada çok farklı bir sürü boyama resmi bulacaksın. Yaşının 3 mü, 73 mü olduğu fark etmez! “Çocuklarınız İçin 900 Adet Disney Kahramanı Boyama Resimleri” aşağıdaki indirme linkinden beklemeden hemen indirebilirsiniz.

Boyama Yapmanın Çocuklara 6 Faydası

Bol renkle sürdürülen boyama yapma alışkanlığı; çocukların en sevdiği, eğlence dolu aktivitelerden biridir. Boyama sayesinde gün güzelleşir, çocuklar sıkıntısını giderir, güzel sonuçlara imza atarlar. Yazımızın devamında boyama yapmanın çocuklara eğlence sağlamanın yanı sıra zihinsel ve bedensel gelişimlerine de önemli bir katkıda bulunduran bir etkinlik olduğunu göreceksiniz. İşte, boyama yapmanın çocuklar için önemli faydaları…

1. Öz Güven Geliştirir

Çocuklar, uzun bir vakit ayırıp özenle yaptıkları boyamaları önemli bir başarı olarak görürler. Emek vererek ortaya çıkardıkları eserlerle gurur duyarlar. Ebeveyn ve diğer aile üyelerinden destekleyici sözler aldıklarında güçlenir ve devamı için heveslenirler. Sonuç olarak yaptıkları en basit boyamalar bile öz güvenlerinin gelişmesine ve ileride güçlü bir karaktere sahip olmasına katkıda bulunur.

2. Kasları Geliştirir

Çocukların el ve parmaklarını geliştiren etkinlikler, bedenlerinin sağlıklı gelişimi için son derece önemlidir. Boyama yapmak, bu konuda en faydalı olacak etkinliklerden biridir. Düzenli olarak boyama yapan çocukların el ve parmaklarındaki küçük kaslar çalışır, böylelikle güç ve kontrol becerileri gelişir.

 

3. Odaklanma Becerisini Arttırır

Çocuklar, genellikle bir iş üzerinde uzun süre dikkatlerini toplamakta zorlanabilir; ancak boyama yapmak odaklanma becerisinin artmasına yardımcı olan bir aktivitedir. Resimleri en iyi şekilde boyamaya çalışan çocuk, boya taşırmalarını engellemek için çabalarken bir noktaya iyi bir şekilde, uzunca odaklanabilecektir.

 

4. Hayal Gücünü Geliştirir

Çocukların en değerli varlıklarından biri, sonsuz bir hayal gücüne sahip olmaktır. Hayal güçleri sayesinde çok daha güzel oyunlar oynayabilir, daha mutlu olabilir, ileride daha başarılı insanlar olabilirler. Bu yüzden çocukları mümkün olduğunca hayal güçlerini geliştirecek aktivitelere yönlendirmek önemlidir. Boyama yapmak da çocukların hayal gücünü geliştiren faydalı bir
etkinliktir.

5. Renkleri ve Nesneleri Tanımasını Sağlar

Çocuklar için hem eğlendiren hem de öğreten bir etkinlik arıyorsanız boyama etkinliği daima iyi bir seçimdir. Boyama yapma sırasında çocuk; renkleri ayırt etmeye, çizimler sayesinde nesneleri tanımaya başlar.

6. İfade Yeteneğini Geliştirir

Çocuklar kendi emekleri ile yaptıklarını anlatmaktan çok hoşlanırlar. Boyama yapmayı bitiren çocuğunuza neyi, nasıl, neden boyadığı hakkında çeşitli sorular yönelterek onu anlatmaya teşvik edin. Böylece anlatmaya heveslenen çocuk; kendini ifade etme yeteneğini geliştirecek, ileride daha iyi iletişimler kurabilen birey olacaktır.

 

boyama kitabı apk indir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.