Twitch Türkiye’nin Takipçi Sıralaması Ve İzlenme Sayıları

23.08.2021
1.725
Twitch Türkiye’nin Takipçi Sıralaması Ve İzlenme Sayıları

Twitch Türkiye’nin Takipçi Sıralaması Ve İzlenme Sayıları

Herkese merhaba bugün sizlere Twitch Türkiye’nin takipçi sıralaması Ve izlenme sayılarını paylaşacağız.

1- wtcN

2- Elraenn

3- KendineMuzisyen

4- Unlostv

5- Jahrein

6- Pqueen

7- Mithrain

8- Zeon

9- Elwind

10- berkriptepe

Ferit “wtcN” Karakaya’nın kısaca yayın hayatı:

28 yaşında olan Ferit 3 senelik profesyonel oyunculuk hayatından sonra şuanda tam zamanlı canlı yayıncı olarak hayatına devam ediyor. Eğlendiği ve güzel anılarını izleyicileri ile paylaşmayı çok seviyor. Twitch Türkiye’nin çok eski yayıncılarından olan Ferit’in toplamda 120 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

Tuğkan “Elraenn” Gönültaş’ın kısaca yayın hayatı:

34 yaşında olan Tuğkan’ı çoğumuz onu Youtube’daki karınca çiftliğim kanalından tanıyoruz. Tuğkan bu kanalda egzotik hayvanlarla ilgili videolar paylaşmaktaydı. Karıncalar, tarantula ve yılanlar gibi hayvanlara karşı özel ilgisi vardır ve bu ilgiden dolayı sahip olduğu tecrübeleri kanalı üzerinden izleyicilerine aktarmıştır. Ardından Twitch’te yayın hayatına başlayan Tuğkan şu an Twitch Türkiyenin en fazla abone sayısı olan kanalının da sahibidir.

Kemal Can “KendineMuzisyen” Parlak’ın kısaca yayın hayatı:

26 Yaşında olan Yayıncı  Twitch platformunda yaptığı eğlenceli yayınlar ile izleyici kitlesini büyük bir ölçüde genişletmeyi başaran büyük bir kitleye adını duyuran Kemal Can Parlak şu an Twitch Türkiye’nin en önemli isimlerindendir.

Cantuğ “Unlostv” Özsoy

31 yaşında olan yayıncı, bilgisayar ile 5 yaşında tanışıp bu sektöre emek veren önemli kişilerdendir. Yanı sıra Half life Türkiye şampiyonu, Hearthstone oyununda da Dünya çapında derece elde etmiştir. E spor sektörüne önem gösteren Cantuğ “Unlostv” Özsoy’un şu an Fire Flux E spor takımının sahibidir.

Ahmet “Jahrein” Sonuç

1990 yılında doğmuş olan Ahmet’in aslına en önemli özelliği Twitch dünyasının ilk yayıncılarından olmasıdır. Oyun oynamanın yanı sıra tarihle ve gündemimizle ilgili konularda fikirlerini insanlara aktarıyor. Bazen dertlerini anlatım bazen insanları dertlerini dinleyerek onları rahatlatmaya çalışıyor. Aynı zaman Twitch dünyasının en çok izlenen kanallarından biridir. Birçok etkinlik, söyleşi ve pazarlama eğitimlerine de katılmaya devam ediyor. Ahmet’in toplamda 90 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

Pelin “Pqueen” Baynazoğlu

Pqueen olarak bilinen Pelin Baynazoğlu 18 Temmuz 1992 yılında doğmuştur. Ankara’da doğan ve büyüyen Pqueen, internet kafede oynadığı GTA Vice City oyunu ile oyun dünyasına atıldı. Ardından 15 Ekim 2017’de arkadaşlarının gazıyla Twitch’de yayınlara başlayan Pelin, 2019 yılının başlarında NoobStar programıyla iyice ivme kazanmış ve Twitch’de baya bir yükselmiştir. Şu an Twitch’te 1.5 Milyondan fazla takipçi 40 Milyondan fazla izlenmesi bulunmaktadır.

Cem “Mithrain” Karakoç

8 Mayıs 1992 tarihinde İstanbul’da doğan Cem “Mithrain” Karakoç  Twitch platformu üzerinden yaptığı yayınlar ile tanınmıştır, Battle Royale oyunlarda tam bir canavardır, hatta ölüm makinesidir. Twitch platformunda yaptığı yayınlara “H1Z1” oynayarak başlamıştır. “Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)” isimli oyunun çıkması ile çoğunlukla PUBG oynamaya başlamıştır. Bunların yanı sıra yayınlarında yeni çıkan Battle Royale oyunlarını da oynamaktadır. Yanı sıra PUBG oyununda Dünya Çapında bir sürü başarıya imza atmıştır.

Necati “Zeonn” Akçay

24 yaşında olan Necati 2013 yılında Twitch yayınları başlamış daha sonra YouTube’da da içerik üretmeye başlamıştır. Çoçukluğunu video oyunları ile geçiren Necati canlı yayınları ile insanları eğlendirip aynı zamanda onlara bir şeyler katmayı hedefliyor.  Sosyal Medya kanallarında fazla sayıda takipçisi olan Necati’ nin toplamda 60 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

Kaan “Elwind” Atıcı

Elwind isimli kullanıcı adı ile tanınan Kaan Atıcı, 14 Ekim 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kaan “Elwind” Atıcı , League of Legends kariyerinden önce Dota 2 oynadığı zamanlarda ün kazanmıştır. Hatta öyle ki, dünya üzerindeki en iyi 10 Dota 2 oyuncusu sıralamasında yer almayı başarmıştır. Bir sürü E spor takımında oynayan Elwind şu an Twitch yayınlarında Çoğunlukla League of Legends oynayarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Berk “Rip” Tepe

Berk “Rip” Tepe 1997 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Kariyerinde birçok Counter Strike başarısı olan oyuncu şu an Valorant oyununda Fire Flux takımında oynayan Berk E spor kariyerini devam ettirirken bir yandan yayın hayatına da devam etmektedir. Şu an 850 Binden Fazla takipçisi ve 20 Milyondan fazla izlenmesi vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.