Erkek Evlat Yetiştiren Annelerin Bilmesi Gereken 5 Kural

16.11.2020
1.754
Erkek Evlat Yetiştiren Annelerin Bilmesi Gereken 5 Kural

Çağımızda çocuklarımızı artık tek başlarına dışarı salamaz olduk. Eskiden sokaktan çıkmayan nesil, artık evden çıkmayan nesle dönüştü. Aşağıda yazılanları yapabilirseniz çocuğunuz için inanın çok faydalı olacaktır.

1. Oğlunuza karşı aşırı korumacı olmayın, erkek evladınızın yatağını yapabildiğiniz kadar erken sizinkinden ayırın. Yapmaz iseniz, bu oğlunuzun cesaret ve güven duygusunu zamanla yok eder.
2. Oğullarınıza sırtınızı dayamayın. Oğlunuzu “benim tek dayanağım”, “yaşama sebebim” gibi sözler söylemeyin. Bu çocuğunuza aşırı yük yükler zamanla oğlunuz yetersizlik duygularına gömülür.
3. “Ben senin mutluluğun için bu kadar çok çabalıyorum, sen de mutlu olmak zorundasın” sözleriniz ile oğlunuz üzerinde baskı oluşturmayın.
4. Oğlunuzla asla koalisyon yaparak, eşinizi karşı tarafa atmayın. Unutmayın oğlunuzu babasından uzaklaştırmış olmakla onun hayatı yönetme konusunda modelini yok edersiniz.
5. Oğullarınızın asla hizmetkarı olmayın ve her istediğini yapmayın ki kadınları bir hizmetkar olarak görmesin. Oğlunuzu kendi işini kendisinin yapması için teşvik edin.

Bunları yapabilirseniz ileride kendine güvenen, dışarıya karşı özgüvenini kazanmış başarılı bir evlat olarak meyvesini alırsınız. Unutmayın çocuk yetiştirmek en büyük SANAT’tır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.