Telefonu Hızlı ve Pratik Şarj Etme Yöntemleri

21.11.2020
1.280
Telefonu Hızlı ve Pratik Şarj Etme Yöntemleri

Pratik Olarak Telefonları Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Akıllı telefonlar çıktığından bu yana herkesin ortak sorunu olan pil ömrünün kısalması buna ters orantılı olarak şarj sürelerinin uzamasıdır.

Cep telefonu bataryalarının kısa zamda bitmesinin sebebi bir çok nedene dayansa da, bana göre bu kadar çok hızlı ilerlemiş bir sektörde pillerin geri kalması biraz da üretici firmalarının işine geliyor olmasıdır. En kaliteli ve en büyük firmaların cep telefonları dahi her gün şarj edilmesi zorunlu hale gelmesi çok can sıkıcı.

Telefon bataryasının uzun gitmesi için kullanılan bir çok yan ürün ve Android uygulamaları olsa da bunlar bile yeterli olmamaktadır. Bunlara ek olarak bir de telefon dolma süresi uzun olunca herşeyimiz alt üst oluyor. İşte sizlere aşağıda “Cep telefonlarının hızlı şarj etme” yöntemlerini maddeler halinde sunacağız. Bu maddeler haricinde sizinde bildiğiniz farklı türde ki bilgileri yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Cep Telefonlarını Hızlı ve Pratik Şarj Etme Yöntemleri

1- İlk olarak aldığınız telefonun orjinal şarj cihazını kullanın. Ucuz satılan piller ve şarz aletleri üzerinde yazan bilgiler kesinlikle doğru olmuyor. Tabi doğal olarak yan sanayi ürünler ya bataryanıza zarar veriyor, ya da piliniz tam dolamadığından çabuk bitiyor. Hatta bozulmalara bile sebebiyet verebilmektedir.

2- İşiniz acele ve çok az vaktiniz var ise, cep telefonunuzu “Uçak Modu” konumu alıp kısa sürede dolmasını sağlayabilirsiniz. Uçuş moduna almanız arka planda çalışan tüm yan uygulamaları kapatacaktır.

3- Telefonunuzu zorunlu olmadıkça elektrik prizi haricinde şarj etmemeye özen gösterin.

4- Telefonda bir profil yaratarak şarj etme esnasında o profili kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz “Şarj Profili” özel ayarları yapılmış olması gerekmektedir tabi ki. Bunun içinde bir kere kısa bir zaman ayırmanız ve yarattığınız bu profilde tüm arka planda çalışan uygulamaları durmanız yeterli olacaktır.

5- Cep telefonunun en çok pil bitiren özellikleri, 3G, WiFi, Mobil veri bağlantısı ve arka plan ışığı gibi özelliklerini kapatın ve ışığı kısın. Bunları kapatmanız inanın dolum süresini kısaltacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.