Doğal Antibiyotik (Zencefil – Limon – Bal) Şurubu

23.11.2020
1.201
Doğal Antibiyotik (Zencefil – Limon – Bal) Şurubu

Doğal Antibiyotik (Zencefil – Limon – Bal) Şurubu

Buzdolabınızda mutlaka olması gereken “doğal antibiyotik şurubu”nu kendiniz hazırlamak ister misiniz?

Kış veya diğer mevsimlerde hafif, orta veya şiddetli soğuk algınlığında, bağışıklık sistemini güçlendirme için ve en önemlisi “geçmeyen öksürük için” kullanabileceğiniz takviye amaçlı çok faydalı bir bitkisel karışımdır. Bu bitkisel tarifi kendinizin yapmasını tavsiye ederiz. Kullanacağınız malzemeler resimlerde de göreceğiniz gibi fazla olmadığından, çok zaman harcamadan hazırlanabilen bu “doğal şurup” 7’den 70’e herkes kullanabilir.

Orta veya küçük ebatlarda bir adet kavanoz, taze zencefil, limon ve doğal bal ile yapılacak bu şurubu 24 saat buzdolabında beklettikten sonra kavanozun üstünden alacağınız bir tatlı kaşığı şurubu içebilirsiniz. Tabi bu süre en kısa zaman dilimi içindir. Tavsiye edilen süre ise 1 ay beklettikten sonra kullanamaya başlamanızdır. Dolabınızda durduğu sürece uzun zaman kullanma şansınız vardır. Hatta bekledikçe etkisi daha da güzel olmaktadır.

Hazırlanışı:

1- Öncelikle aşağıdaki malzemeler elinizin altında olması gerekmektedir.Elde ettiğiniz doğal bitkisel ürünlerin taze olmasına dikkat ediniz!

2- Aldığınız “taze zencefil” ve limon kabuklarını özenle soyunuz.

3- Kabuklarını soyduğunuz malzemeleri küçük küçük doğranmış şekilde kavanozun içine karışık olarak bastırmadan koyunuz. Aralarında boşluk kalacağı için koyacağınız bal oralara girecektir.

4- Son olarak balımızı kavanozun içine resimde görüldüğü şekilde ağzına kadar dolduruyoruz.

5- Ve karşınızda “taze zencefil – limon – bal karışımı doğal şurup”. Unutmayın uzun süreli kullanabileceğiniz için buzdolabında saklayınız ve 24 saat bekledikten sonra dilediğiniz zaman abartmadan içiniz. Herşeyin fazlası zararlıdır çünkü.

NOT: Unutmayın bu bir ilaç değildir. Sadece bitkisel bir takviyedir. Doktor kontrollerinizi ihmal etmeyiniz!

Etiketler: