Kan Grupları ve Kalp Krizi İlişkisi. Hangi Kan Grubu Daha Riskli?

26.09.2022
1.153

Kan grupları evliliği etkiler mi? Normal kan değeri nedir? Kan düşüklüğü neden olur? Kan değeri neden yükselir? Kan sulandırıcı kan yoğunluğunu etkiler mi? Kanın fazla olması hastalık yapar mı? Kalp damar hastalıklarından korunmak için ne yapmalıyız? ‘

Kan Grupları ve Kalp Krizi İlişkisi. Hangi Kan Grubu Daha Riskli?

Kan Grupları ve Kalp Krizi İlişkisi. Hangi Kan Grubu Daha Riskli?

Kan grubu sıfır olanlar neden hep şanslı? Peki bir kardiyolog olarak kan grupları beni neden ilgilendirir? Çünkü çalışmalar kan gruplarının kalp hastalıklarıyla ilişkisini gösteriyor. Bana kan grubunu söyle sana riskini söyleyeyim.

Herkese Merhaba ben Doç. Dr. Muhammed Keskin.

Bu videoda sizlere kan gruplarının yaşam süresine ve hastalık riskine etkilerinden bahsedeceğim. Kan gurubunuzu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız hemen kan grubunuzu öğrenin çünkü kan grubunuz kalp damar hastalıklarına yakalanma riskinizi belirliyor. Yapılan çalışmalar ve araştırmalara göre bazı kan grupları kalp damar hastalıklarına daha yatkın ve bu kan gruplarına sahip olanların kalp damar hastalıklarına yakalanma ihtimali diğer kan gruplarına göre daha yüksek. Yine yapılan çalışmalara göre kan grubunuz sizin diğer kan gruplarına göre ortalamada daha fazla mı yoksa az mı yaşayacağınız hakkında bilgi veriyor. Kan gruplarının yaşam sürenize ve hastalık riskinize etkisine geçmeden önce kan grubunu kısaca tanımlayalım.

Videoda “Hangi kan grupları daha şanslıdır? Kan grubuna göre daha uzun yaşamak mümkün mü? Hangi kan grupları kalp damar hastalığı açısından risklidir? AB kan grubuna sahip bireylerde kalp damar hastalıkları sık görülür mü? Hangi RH kan grupları daha uzun yaşar? 0 kan grubunun riski nedir? A Kan grubunun riski nedir? B Kan grubunun riski nedir? Hangi Kan grubu daha uzun yaşar. Kan grubu ile kalp krizinin ilişkisi var mıdır?” sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Kan grupları evliliği etkiler mi? Normal kan değeri nedir? Kan düşüklüğü neden olur? Kan değeri neden yükselir? Kan sulandırıcı kan yoğunluğunu etkiler mi? Kanın fazla olması hastalık yapar mı? Kalp damar hastalıklarından korunmak için ne yapmalıyız? ‘ gibi sorulara gelecek videolarımızda değineceğiz.

00:15 Hangi kan grupları daha şanslıdır?

00:25 Kan grubuna göre daha uzun yaşamak mümkün mü?

00:35 Hangi kan grupları kalp damar hastalığı açısından risklidir?

00:55 AB kan grubuna sahip bireylerde kalp damar hastalıkları sık görülür mü?

01:35 Hangi RH kan grupları daha uzun yaşar?

02:00 Kalp damar hastalıklarından korunmak için ne yapmalıyız?

Doç. Dr. Muhammed Keskin Twitter @kardiyobey

Doç. Dr. Muhammed Keskin Instagram @kardiyobey

Doç. Dr. Muhammed Keskin Youtube Kanalı

Etiketler:

Yorumlar
  1. Troy dedi ki:

    If you are going for most excellent contents like I do, only
    pay a visit this website everyday since it presents feature
    contents, thanks