Mobil Cihaz İle E-Okul VBS Nasıl Giriş Yapılır?

23.11.2020
1.460
Mobil Cihaz İle E-Okul VBS Nasıl Giriş Yapılır?

Mobil Cihaz İle E-Okul VBS Nasıl Giriş Yapılır ve Devamsızlık Notuna Nasıl Bakılır?

Teknolojinin artık ufalarak ceplerimize girmesi ile çocuklarımızın durumlarını da her yerden kontrol etme imkanını elde etmiş oluyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilip sunulan resmi yayını olan MEB E-OKUL VBS Android ile çocuklarınızın her şeyini takip etme imkanı bulabiliyorsunuz. Aslında takip etme demeyelim de kontrol etme desek daha doğru olur.

Cep telefonunuzdan “E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Girilir” aşağıda resimli olarak anlatacağız. Aynı zamanda “E-Okul’dan Sınav Notlarına Nasıl Bakılır” ve “Devamsızlık Bilgisine Nasıl Bakılır” gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Öncelik ile “E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)” telefonunuza yüklü olması gerekmektedir. Yüklü değil ise yukarı da verdiğimiz linkten indirebilirsiniz.

Yüklediğiniz Android uygulamasını açtığınızda karşınıza aşağıdaki resim gelecektir. Buradan EKLE yazısını tıklayınız.

Resimde görülen alanları doldurmanız ZORUNLU olduğundan istenen bilgileri eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Çocuğunuzun veya velisi olduğunuz öğrencinin TC Kimlik No, Aile Sıra No, Cilt No ve Öğrenci No’sunu eksiz ve doğru giriniz.

Eğer yukarıdaki bilgileri eksiksiz girdiyseniz, aşağıdaki resim gelecektir. Doğru öğrenci resmini seçerek devam ediniz

Açılan pencere aşağıdaki gibi görünecek olup, buradan velisi olduğunuz öğrencinin devamsızlık bilgisini seçebilirsiniz

Bizim öğrenicinin devamsızlık bilgisi olmadığından aşağıdaki soldaki resimde gibi herhangi bir bilgi yoktur. Sağdaki resimde ise örnek bir devamsızlık bilgisi mevcuttur.

Ve son olarak öğrencinin “Aldığı Ders Notlarını” görmek için “Not Bilgisi” yazısını tıklamanız ve karşınıza gelen aşağıdaki resimdeki notlara bakarak bir yere not etmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.