PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V)’İN ETKİLİ BAŞARI DUASI

30.07.2022
11.901

Peygamberimiz’in Başarı duası: Başarılı olmak için okunacak en kuvvetli ve tesirli dualar!
Hemen herkes gerek iş yaşantısında gerekse eğitim hayatında hedefledikleri ve hayalini kurdukları başarıyı yakalayabilmek noktasında Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederler. Bu amaca ulaşabilmek için gerekli çalışmalarda bulunmanın yanı sıra Allah-u Teala’dan da canı gönülden istendiği takdirde yerine gelecek en etkili başarı duası nedir? Eğitim döneminde olan kişilerin sıklıkla sorguladığı başarı duaları kaç kere okunmalıdır

PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V)’İN ETKİLİ BAŞARI DUASI

PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V)’İN EN ETKİLİ BAŞARI DUASI…

PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V)’İN ETKİLİ BAŞARI DUASI, işini/görevini hakkıyla yerine getirebilmek ve sarf edilen tüm gayret ve çabaları güzel bir şekilde sonuçlandırmak isteyen kişilerin yararlanabileceği en etkili bir yöntemdir. Emeklerinin karşılığını alabilmek arzusu içerisinde olan pek çok kişi bu gayesini gerçekleştirebilmek adına yüce Mevla’ya ellerini açarak tüm kalbi duygularıyla ve yalnızca ondan medet umarak hacetlerini dile getirmek istiyorlar. Peki, gerek iş yaşantısını sürdüren gerekse eğitim hayatına devam eden kişiler başta olmak üzere hayatının her döneminde faydalanabilecek en etkili başarı duası nedir? Stres ve kaygı gibi olumsuz faktörleri üzerinden atarak rahatlığa ve huzura ulaşmak isteyen, hedefledikleri noktaya Cenab-ı Hakk’ın izni keremiyle gelmek isteyen öğrencilerin yararlanabileceği sınavda başarı duası kaç kere okunmalıdır? İşte, başından sonuna kadar her işin yolunda gitmesi ve hiçbir kötü neticeyle karşılaşmamak üzere okunabilecek başarı duası için tercih edebileceğiniz en güzel seçenekler…

Etkili Başarı Duası Okunuşu:

”Allahümme inni es’elükes-sebate fil-emri ve es’elü azimete’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve husne’ıbadetike. Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü bike min şerri mata lemü. Ve es’elüke min hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü. İnneke ente’allamü’l-guyub.”

Etkili Başarı Duası Anlamı:

Allah’ım! Senden dinde sebat etmeyi istiyorum ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğrilikten uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. Şüphesiz Sen gayıpları bilensin.”

BAŞARI DUASI İÇİN EN GÜZEL ALTERNATİF…

Başarı Duası Okunuşu:

“Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr.”

Başarı Duası Anlamı:

Rabbim! İlmimi ve anlayışımı arttır ve beni salih kullara dahil eyle. Rabbim! Göğsümü aç, işimi kolaylaştır ve dilimdeki bağı çöz ki sözümü anlasınlar. Ya Hafız Ya Rakib Ya Nasır Ya Allah. Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma; Rabbim! İşimi hayırla tamama erdir.

Kaynak

Etiketler:

Yorumlar
  1. Muhammed Emin dedi ki:

    Allah razı olsun.