Google’da Mobil Cihazda Görsel Arama Nasıl Yapılır?

11.04.2021
1.339
Google’da Mobil Cihazda Görsel Arama Nasıl Yapılır?

İleride neler göreceğiz bilemiyorum ancak şu an teknolojiyi iyi kullandığınızda sloganımız gibi “artık her şey çok pratik”. Akıllı telefon telefon kullanmayan yoktur sanırım. Hayatınızı kolaylaştıracak teknolojik bir araç olan her ne kadar telefon gibi gözükse de aslında internet üzerinde ki gelişmelere anında ayak uyduran teknoloji şirketleridir. Bunların başında da Google gelmektedir.

Yanımızdan ayırmadığımız telefon sayesinde nerede olursanız olun, merak ettiğiniz her şeyin cevabını Google Görsel Arama sayesinde bulabiliyorsunuz. Nasıl mı? Sizlere aşağıda resimli ve anlaşılır bir biçimde anlatacağımız konu başlığında olduğu gibi “Google’da Mobil Cihazda Görsel Arama Nasıl Yapılır?”

Google  farklı kategorilere ayırdığı arama seçenekleri içinde  yabancı dilden çevirme,  metin  çevirme,  genel arama,  ev ödevi,  alışveriş,  yerler  ve yemek kategorilerinde  arama yapmanıza olanak sağlamaktadır. Yani sadece çiçek böcek değil yazılı metinleri bile arama yaptırabiliyorsunuz.

1- Öncelikle mobil cihazınızda yüklü olan “Google”  tıklayınız.

2-  Aşağıdaki resim gibi telefonunuzun kamerası  açılacak ve  aradığınız  ne  ise  resmini  çektiğinizde  size  ne  olduğunu  saniyeler  içinde söyleyecektir.

 

3-  Resimde gördüğünüz  gibi  ben  ekran  görüntüsünü  arama  yaptırdım  ve  bana  ne olduğunu  hemen  söyledi.

4- Mesela bu örmekte bu çiçeğin ne olduğu merak ediyorduk resmini çektik ve anında bize ne olduğunu Google söyledi.

5-  Google sizlere ev ödevlerinizde de yardımcı olmaktadır.

 

6-  Yine google  sizlere  alışveriş  için  de  nerede  ne kadar  gibi  sonuçları vermektedir.

Etiketler: